Prapa\Filmat\Filmat e Edicionit tė 3-tė\UNKosova EN > 

UN KOSOVA

Kosovė. Pas lufte. Njė fshat, i tėri larg civilizimit. Njė pritje e gjatė. Njė ndihmė nga Bashkimi Evropian. Qė ndoshta mė tepėr ėshtė mollė sherri pėr ta. Kėtu fillon pėrēarja mes tyre se kush tė jetė pronari i saj. Dhe njė zgjidhje briliante si rezultat i vullnetit tė mirė tė fshatarėve.
Luajtėn: Fatmir Spahiu: Ridvan Murati, Valina Muqolli, Sabedin Jashari, Faton Kēiku, Bukurije Kēiku, Mejreme Berisha, Shkėlzen Berisha, Jashar Shahiqi, Egzona Ademi, Nuhi Matoshi.

Drejtor Artistik: Ismet Sijarina
Kamera: Artan Korenica
Krani: Agron Hajdari
Montazha: Besart Gėrbeshi
Muzikėn e zgjodhi: Radio ENERGY
Toni: Florim Gagica
Postproduction: PrishtinaFILM
Ass.regjie & Organizator: Erson Zymberi
Skenari & Regjia: Burim Baftiu
Producent/Producer: Blerim Gjoci