Prapa\Filmat\Filmat e Edicionit t 3-t\Sandukani EN > 

SANDUKANI

Filmi flet pr nj djalosh t komunitetit rom. Ai punon n stacionin e autobusave si pastrues kpucsh. do dit, ai ballafaqohet me probleme t reja q duhet ti zgjidh vet. Jeton n nj autobus t prishur. Dashuron nj vajz rome, e cila po ashtu punon n stacion. Nj nat vendos dhe e drgon vajzn n autobus. Pasi q fillon tia shpreh dashurin fillon t bie shi. Uji hyn brenda n autobus. Djaloshi del jasht per t,i mbuluar vrimat, kur kthehet, e dashura e tij ka rn pr t fjetur.
Luajn: Faton Kqiku, Edita Dula, Avni Shkodra, Valina Muolli, Genta Brahushi, Milot Sadiku
Regjia dhe Skenari: Mentor N. Musa
Produced by: Mentor N. Musa
Drejtor fotografie: Bekim Korca
Muzika: Alban Hamza
Motnazha: Albin Xharra

Produksioni: Stamp production