Prapa\Filmat\Filmat e Edicionit tė 3-tė\Ka dek Tita EN > 

KA DEK TITA

 
Ky ėshtė njė tregim pėr dy tė rinjė kosovarė, Afrimin dhe Hasanin dhe se si kėta tė dy e kanė pėrjetuar momentin e vdekjes sė Shokut TITO, moment i cili ka ndryshuar thellėsisht jetėt e tyre por edhe tė mėse 20 milion banorėve tė tjerė tė Ballkanit.
Luajten: Afrimi (Ernest Malazogu), Hasani (Osman Azemi), Baci (Aziz Lika), Nazmiu (Blerim Gjoci), Rasimi (Syle Kuēi), Fatmirja (Irena Cahani), Lajmėtari (fėmiu nė fund tė filmit - Demokrat Lika)
Kamera: Fitim Shala
Montazhi: Avni Ahmetaj
Muzika: Fatos Hoxha
Skenari dhe Regjia: Birol Urcan