Prapa\Filmat\Filmat e Edicionit tė 3-tė\Jeta e dyfishtė EN > 

JETA E DYFISHTĖ

Filmi Jeta e Dyfishtė paraqet dobėsinė e njeriut duke hjekur dorė nga jeta, sepse nuk ėshtė nė gjendje t’u pėrballoj sfidave dhe tė pranoj faktin qė ka nevojė pėr dashuri me orientim tė njėjtė seksual, por nė tė njėjtėn kohė nuk mundet ta largoi maskėn dhe tė jetoi pa gėnjeshtra dhe mohime.
Homofobia, ka qenė gjithmonė e rrėnjosur nė shoqėrinė tone, gjė qė ndikon dukshėm nė vuajtjet e homoseksualėve dhe fshehjen konstante tė identitetit tė tyre nė shoqėri.
Luajtėn: Basri Lushtaku, Alban Morina, Bukurie Kēiku, Era Sallauka, Lumbardh Sallauka
Kamera & Ndriēimi: Fatos Zogaj
Montazha: Besart Gėrbeshi
Toni: Lek Bisaku
Production: PrishtinaFILM
Skenari: Jehona Hoti
Regjia: Jehona Hoti
Producent/Producer: Blerim Gjoci