Prapa\Filmat\Filmat e Edicionit tė 2-tė\Green Card EN > 

GREEN CARD

“GREEN CARD” eshte nje dram per luften e vitit 1999 ne kosove. ngjarja zhvillohet ne nje lagje te Prishtines, ku jetojne shqiptare dhe serb, Femijet luajne lojen e luftes me arme - lodrat dhe nje dite kjo loje nderpritet ...

"GREEN CARD" is a drama about the 1999 war in Kosovo. The event takes place in a suburb of Pristina, where Serbs and Albanians live, children play war with guns - toys and this game is interrupted one day ...

Producent/Producer: Blerim Gjoci
Regjia/Director: Agon Maliqi