Prapa\Filmat\Filmat e Edicionit tė 3-tė\Fluturimi 1244 EN > 

FLUTURIMI 1244

Njė i ri emigrant, Bashkimi, kthehet nė Kosovė. Nė shtėpi e presin babai i heshtur dhe nėna, njė grua e cila tėrė kohėn ėshtė e preokupuar me gjetjen e nuses adekuate pėr tė birin. Me insistimin e nėnės Bashkimi pranon tė takohet me disa vajza. Nė takime dalin vajzat me nėnat e tyre. Bashkimi kinse i interesuar fotografon ato, ndėrsa jointeresimin e tij ndaj vajzave e shpreh si papjekuri tė tyre. Nė fakt, Bashkimi ka njė problem tjetėr…
Luajnė: Kumrie Hoxha, Virtyt Gacaferi, Ali Ahmeti
Kamera: Kreshnik Berisha
Montazhi: Faton Hasani
Muzika: Labinot Krasniqi
Grafika: Gjenis Gjonbalaj
Regjia: Fitim Shala
Student of Faculty of Arts - Student i Fakultetit tė Arteve nė UP – regji filmi, klasa e Isė Qosja

CMB Production