Prapa\Filmat\Filmat e Edicionit tė 3-tė\112 EN > 

112

Njė njeri, i cili ka qenė i keqtrajtuar nga policia serbe nė kohen e paraluftės, nga traumat qe ka pėsuar, perfundon ne nje spital psikiatrik.
Kompleksi kryesor qė i kishte mbetur nė kokė ishte nr 92 qė ia identifikonte policinė serbe.
Pas nėntė vjetesh ai lirohet nga spitali dhe i pėrmalluar ėndėrron shtėpinė dhe gruan e tij tė bukur.
Por gruaja e pret ftohtė dhe kur sheh pėrmallimin e tij tė shfrenuar thėrret policinė.
Burri zhgėnjehet dhe merr arratinė.
Tani zgjohet nga gjumi dhe kthehet nė tė vėrtetė, por realiteti ėshtė prap i hidhur. Nė shtėpi tani e gjenė njė familje kineze.
I dėshpruar dhe tejet i zhgėnjyer duke mos gjetur rrugdalje tjetėr, ai vendosė tė kthehet sėrish nė spital.
Luajnė: Gėzim Bucolli, Anisa Ismaili, Ramadan Malaj, Ismail Rama, Flutura Zeneli, Dashnim Rexhepi, Arben Marevci, Ali Krasniqi, A Feng etj.
Skenari: Gėzim Bucolli
Regjia: Sabri Pajaziti
Kamera dhe dritat: Artan Korenica
Toni : Betim Rexhepi
Montazha : Besart Gerbeshi
Producent/Producer: Blerim Gjoci