Prapa\Filmat e Edicionit të 9-të\UJĖ DHE VARRE  

UJĖ DHE VARRE / WATER AND GRAVES

 

Sinopsis:
Ne kulmin e problemeve sociale, Agimit befas I vije nje ide mbijetuese, kjo ide me komplekse morbide dhe humor te zi, behet shkak qe Agimi te perfundoi nga nje boomerang i pakthyeshem.


Producent/Producer: Blerim Gjoci
Regjia/Director: Ersin Shamli
Skenari- Ersin Shamli
Drejtor i fotgrafise- Besim Ugzmajli
Montazha- Besim Ugzmajli
Ndriqimi - Blendi Qela
Toni- Jetmir Rama
Kostumografe dhe skenografe: Elvina Berberi
Luajne: Ali Krasniqi, Xhevdet Doda, Rudina Zhara, Arben Bajgora