Prapa\Filmat e Edicionit të 9-të\VETĖM NJĖ RRUGĖ  

VETĖM NJĖ RRUGĖ / ONLY ONE WAY

 

Sinopsis:
Një ushtarë kthehet pas luftës në fshatin e tij për të gjetur gjithçka ndryshe. Gjatë rrugës do të hasë në shumë persona dhe udhëtimi i tij do të përfundoj kur do të takohet me nënën dhe nusen e tij.


Producent/Producer: Blerim Gjoci
Regjia/Director: Ilir Kabashi, Getoarba Mulliqi
Skenari- Haqif Mulliqi
Drejtori i fotgrafise - Artan Korenica
Ndriqimi - Blendi Qela
Montazha- Adhurim Kida
Kostumet - Elvina Berberi
Grimi- Mimoza Zeka Alija
Toni- Agron Demolli
Organizimi- Afrim Muqaj

Rolet- Ismet Azemi, Teuta Krasniqi, Igballe Qena, Beslim Muqaj, Fatime Lluguqi Ademi, Jahja Shehu, Çameri Ceraja , Pajtim Demaj, Asat Azemi