Prapa\Filmat\Filmat e Edicionit të 5-të\Haki Mulliqi - Zippo lighter  

ZIPPO LIGHTER

 

Një shkrepëse Zippo zbulon fajtorin e një tradhtie...

Haki Mulliqi u lind më 18 shtator 1958 në Pejë. Studioi Koreografi në Tiranë e Bullgari, dhe kreu studimet master në Prishtinë për Dramaturgji. Ka marrë pjesë në projekte të shumta teatrore e filmike
në Prishtinë e Tiranë Punon si koreograf dhe dramaturg. Jeton në Prishtinë.

Producent/Producer: Blerim Gjoci
Regjia/Director: Haki Mulliqi